Kangasniemen Kalske - Liikkumisen iloa

27.7.20 IKÄRIT

27.7.20 IKÄRIT

Juoksija Aika
40m
T5
1. Stella Afflekt 9,1
2. Fanny Lahikainen 10,0
3. Saana Seppänen 10,1
4. Iida Lappalainen 14,4
T6
1. Saara Tiihonen 8,2
2. Matilda Korhonen 8,4
3. Helmiina Eklund 10,5
T7
1. Sinna Seppänen 8,0
2. Netta Elg 8,1
T8
1. Sahara Sippel 7,6
2. Selma Lahikainen 8,1
3. Aada Kononen 8,9
T9
1. Emilia Korhonen 7,3
2. Claudia Saxén 7,4
3. Sofia Afflekt 8,0
P4
1. Veikka Toivakka 10,5
2. Hannes Eklund 11,0
3. Jaakko Ukkonen 15,2
P5
1. Tuomo Kokko 9,1
P6
1. Eino Ilmasti 9,0
P7
1. Erik Saxén 8,6
2. Väinö Pynnönen 8,7
3. Lauri Heikkilä 8,9
P8
1. Joel Siiskonen 7,6
2. Perttu Lappalainen 8,0
3. Sisu Ilmasti 8,2
P9
1. Aleksi Kononen 7,7
2. Matias Elg 8,2
3. Mikael Valjakka 8,2
60m
T10
1. Laura Pylvänäinen 10,0
T11
1. Beata Sippel 9,7
P10
1. Aaron Kärkkäinen 10,2
2. Aatu Pynnönen 10,4
P11
1. Enitan Wusu 9,8
2. Oscar Saxén 10,0
3. Eino Kokko 10,0
200m
P12
1. Eetu Korhonen 33,2
Pituus hyppääjä Tulos cm
T5
1. Stella Afflekt 140
2. Fanny Lahikainen 121
3. Iida Lappalainen 115
T6
1. Saara Tiihonen 229
2. Matilda Korhonen 226
3. Helmiina Eklund 184
T7
1. Netta Elg 256
T8
1. Sahara Sippel 293
2. Selma Lahikainen 177
T9
1. Emilia Korhonen 284
2. Claudia Saxén 277
3. Sofia Afflekt 248
4. Reetta Erkkilä 248
T10
1. Laura Pylvänäinen 318
2. Elsa Lahikainen 191
T11
1. Beata Sippel 347
2. Hanna Hepo-oja 297
P4
1. Hannes Eklund 169
2. Veikka Toivakka 148
P5
1. Tuomo Kokko 157
P6
1. Eino Ilmasti 212
P7
1. Väinö Pynnönen 247
2. Erik Saxén 220
3. Lauri Heikkilä 175
P8
1. Sisu Ilmasti 269
2. Joel Siiskonen 258
3. Perttu Lappalainen 250
P9
1. Aleksi Kononen 293
2. Mikael Valjakka 266
3. Matias Elg 254
P10
1. Aatu Pynnönen 305
2. Aaron Kärkkäinen 299
P11
1. ) Oscar Saxén 356
2. Eino Kokkko 325
3. Enitan Wusu 324
Kiekon heittäjäTulos m
T6
1. Saara Tiihonen 3,10
T10
1. Laura Pylvänäinen 8,30
P6
1. Eino Ilmasti 4,10
P7
1. Väinö Pynnönen 3,54
P8
1. Sisu Ilmasti 8,06
2. ) Joel Siiskonen 7,35
P9
1. Mikael Valjakka 8,95
P10
1. Aatu Pynnönen 7,50
P11
1. Oscar Saxén 16,58
Korkeus hyppääjäTulos cm
T7
1. Netta Elg 80
T8
1. Sahara Sippel 70
T9
1. Claudia Saxén 90
T11
1. Beata Sippel 113
2. Hanna Hepo-oja 90
P7
1. Väinö Pynnönen 75
P9
1. Matias Elg 85
P10
1. Aatu Pynnönen 90
2. Aaron Kärkkäinen 85
P11
1. Oscar Saxén 113

Tapahtuman tiedot
IKÄRIT
Yleisurheilu 02.00 to 01.01.
Tapahtuma IKÄRIT
Päivä 27.07.2020
Aika 17:30 - 20:00
Paikka Kangasniemen urheilukeskus
Kategoria Yleisurheilu
Mene tapahtumasivulle