Kangasniemen Kalske - Liikkumisen iloa

24.7.2019 IKÄRIT- AP-SYSTEMS -KISAT

24.7.2019 IKÄRIT- AP-SYSTEMS -KISAT

Juoksija Aika
40m
T4
1. Fanny Lahikainen 11,84
2. Eveliina Lahikainen 12,17
3. Saana Seppänen12,62
4. Ada Tiihonen13,48
5. Iida Lappalainen19,71
6. Elsa Lehmonen21,50
T5
1. Vanamo Ohtonen 9,21
2. Saara Tiihonen9,47
T6
1. Elsa Korhonen9,28
2. Sinna Seppänen 9,54
3. Bertta Kuusela 9,75
4. Saara Lehmonen11,53
T7
1. Kukkastiina Kilpelä8,33
2. Selma Lahikainen8,44
T8
1. Iida Korhonen8,79
2. Rauha Kuutti 9,04
T9
1. Laura Pylvänäinen7,53
P4
1. Luka Näveri12,46
2. Aatu Paronen13,31
3. Eino Teräsalo15,55
4. Väinö Kettunen20,31
5. Otto Venäläinen35,36
P5
1. Eino Ilmasti10,34
2. Eikka Paronen11,45
P6
1. Severi Soikkeli8,57
2. Eetu Jutila8,65
3. Olli Manninen9,24
4. Peetu Leikas9,31
5. Sasu Näveri9,38
6. Väinö Pynnönen9,60
7. Juho Oksanen11,69
P7
1. Wiljami Ukkonen7,58
2. Joel Siiskonen7,88
3. Ville Laaksonen8,14
4. Sisu Ilmasti 9,12
P8
1. Aakim Ohtonen7,71
2. Ilari Lappalainen8,26
3. Mikael Valjakka8,58
4. Olavi Manninen8,64
P9
1. Aatu Pynnönen7,61
2. Jimi Romo8,15
3. Aapo Kuusilehto8,35
60m
1. Venla Kettunen10,66
2. Aada Seppänen10,90
3. Viivi Albrecht11,06
T11
1. Maiju Kautonen9,78
2. Sinja Ohra-aho 10,10
3. Pihla Ikonen10,43
T12
1.Jenna Ravolainen10,06
T13
1. Jonna Romo9,10
2. Vilma Teittinen9,94
P10
1. Iivari Tiihonen10,43
2. Matias Soikkeli11,26
P11
1. Jesse Ravolainen10,57
2. Iivari Kuusilehto11,00
P12
1. Paavo Ukkonen8,94
2. Rasmus Soikkeli9,65
100m
T16
1. Jasmin Salenius13,38
P15
1. Ville Kyrönlahti12,29
Pituus hyppääjäTulos cm
T4
1. Fanny Lahikainen112
2. Ada Tiihonen100
3. Iida Lappalainen60
T5
1. Saara Tiihonen195
2. Lili Kuusilehto 170
3. Vanamo Ohtonen146
4. Venla Ravolainen104
T6
1. Sinna Seppänen197
2. Bertta Kuusela183
3. Elsa Korhonen178
T7
1. Kukkastiina Kilpelä231
2.Selma Lahikainen230
T8
1. Reetta Erkkilä221
2. Iida Korhonen202
3. Rauha Kuutti199
T9
1. Laura Pylvänäinen310
T10
1. Ruusu Ohtonen330
2. Viivi Albrecht297
3. Venla Kettunen296
T11
1. Sinja Ohra-aho395
2. Pihla Ikonen308
3. Enni Jutila271
T13
1. Jonna Romo447
2. Vilma Teittinen309
P4
1.Eino Teräsalo63
P5
1. Eino Ilmasti164
P6
1. Severi Soikkeli209
2. Olli Manninen206
3. Väinö Pynnönen204
4. Peetu Leikas190
5. Sasu Näveri150
6. Juho Oksanen141
P7
1. Joel Siiskonen279
2. Wiljami Ukkonen265
3. Ville Laaksonen230
4. Sisu Ilmasti220
P8
1. Mikael Valjakka262
2. Olavi Manninen219
P9
1. Aatu Pynnönen280
2. Jimi Romo275
3. Aapo Kuusilehto258
P10
1. Iivari Tiihonen303
P11
1. Jesse Ravolainen327
2. Iivari Kuusilehto289
P12
1. Paavo Ukkonen390
2. Rasmus Soikkeli301
P15
1. VIlle Kyrönahti539
Keihään heittäjäTulos m
T5
1. Saara Tiihonen3,50
T8
1. Rauha Kuutti2,82
T9
1. Laura Pylvänäinen5,13
T11
1. Sinja Ohra-aho14,04
T13
1. Senni Ohra-aho29,63
T16
1. Jasmin Salenius30,30
P5
1. EIno Ilmasti3,23
P6
1. Väinö Pynnönen3,03
P7
1. Wiljami Ukkonen6,76
2. Sisu Ilmasti5,59
P8
1. Ilari Lappalainen7,36
2. Mikael Valjakka6,19
P9
1. Jimi Romo13,82
2. Aapo Kuusilehto 8,30
3. Aatu Pynnönen3,43
P10
1. Iivari Tiihonen13,14
P12
1. Paavo Ukkonen18,25
Korkeus hyppääjäTUlos cm
T8
1. Rauha Kuutti75
T9
1. Laura Pylvänäinen80
T11
1. Sinja Ohra-aho115
2. Pihla Ikonen95
P11
1. Iivari Kuusilehto120
1000m juoksijaAika
P6
1. Väinö Pynnönen5,12,5
P7
1. Wiljami Ukkonen4,40,2
P9
1. Aatu Pynnönen4,25,2
P11
1. Jesse Ravolainen3,57,5
P12
1. Paavo Ukkonen3,30,7
2. Rasmus Soikkeli3,52,4

Tapahtuman tiedot
IKÄRIT - AP-SYSTEMS-KISAT
Yleisurheilu 02.00 to 01.01.
Tapahtuma IKÄRIT - AP-SYSTEMS-KISAT
Päivä 24.06.2019
Aika 17:30 - 19:00
Paikka Kangasniemen urheilukeskus
Kategoria Yleisurheilu
Mene tapahtumasivulle