Kangasniemen Kalske - Liikkumisen iloa

27.5.2019 IKÄRIT – TEHOMET-KISAT

27.5.2019 IKÄRIT – TEHOMET-KISAT

Juoksija Aika
40m
T4
1. Fanny Lahikainen12,14
2. Eveliina Lahikainen 12,16
3. Ada Tiihonen15,01
4. Iida Lappalainen17,81
5. Elsa Lehmonen24,79
T5
1. Saara Tiihonen9,47
2. Neela Rautiainen11,16
3. Venla Ravolainen13,18
T6
1. Bertta Kuusela9,81
2. Saara Lehmonen11,43
T7
1. Tiia Mäensivu7,49
2. Kukkastiina Kilpelä8,38
3. Selma Lahikainen8,64
4. Veera Albrecht8,80
5. Alisa Ikonen8,87
T9
1. Laura Pylvänäinen7,51
2. Tuuli Mäensivu7,57
3. Friida Juntunen7,89
4. Emma Rautiainen9,05
P4
1. Eliel Siiskonen10,9
P5
1. Eino Ilmasti10,7
P6
1. Antti Ikonen9,0
2. Väinö Pynnönen9,6
P7
1. Joel Siiskonen8,32
2. Sisu Ilmasti9,27
3. Perttu Lappalainen9,33
P8
1. Konsta Erkkilä8,04
2. Mikael Valjakka8,17
3. Ilari Lappalainen8,30
P9
1. Aatu Pynnönen7,87
2. Jimi Romo7,92
60m aj.
T10
1. Matilda Vehmala15,95
2. Milla Huovinen18,24
T12
1. Anna-Riikka Klemola11,59
T13
1. Jonna Romo10,57
2. Vilma Teittinen14,72
HyppääjäTulos cm
T4
1. Iida Lappalainen62
T5
1. Saara Tiihonen183
2. Venla Ravolainen116
T6
1. Bertta Kuusela169
T7
1. Tiia Mäensivu260
2. Veera Albrecht207
3. Alisa Ikonen203
4. Kukkastiina Kilpelä199
5. Selma Lahikainen173
T8
1. Reetta Erkkilä229
2. Minttu Tyrväinen223
3. Eleanora Manninen145
T9
1.Tuuli Mäensivu329
2. Laura Pylvänäinen279
3. Saana Romo265
4. Friida Juntunen243
T10
1. Pauliina Klemola289
2. Matilda Vehmala 266
3. Viivi Albrecht241
4. Hanna Hepo-oja241
5. Milla Huovinen226
6. Maiju Laitinen223
7. Sanni Lappalainen203
T11
1. Sinja Ohra-aho336
2. Pihla Ikonen295
T12
1. Anna-Riikka Klemola414
2. Milla Reinikainen238
T13
1. Jonna Romo452
2. Vilma Teittinen327
P5
1. Eino Ilmasti160
P6
1. Antti Ikonen201
2. Valtteri Tyrväinen175
3. Väinö Pynnönen164
P7
1. Joel Siiskonen243
2. Sisu Ilmasti217
3. Perttu Lappalainen136
P8
1. Konsta Erkkilä259
2. Mikael Valjakka 256
3. Ilari Lappalainen252
P9
1. Jimi Romo272
2. Aati Pynnönen241
P11
1. Jose Kankkunen370
2. Jesse Ravolainen328
Loikkaaja Tulos m
T11
1. Pihla Ikonen5,45
T13
1. Jonna Romo9,45
N17
1. Niina Hepo-oja9,63
P15
1. Ville Kyrönlahti11,73
Kiekon heittäjäTulos m
T5
1. Saara Tiihonen1,89
T9
1. Tia Tiihonen6,42
T10
1. Milla Huovinen5,49
2. Sanni Lappalainen5,10
T13
1.Senni Ohra-aho25,08
2. Nea Tiihonen10,50
T11
1. Pihla Ikonen14,51
P6
1. Väinö Pynnönen2,00
P7
1. Sisiu Ilmasti4,91
P8
1. Konsta Erkkilä11,87
2. Ilari Lappalainen8,52
3. Mikael Valjakka7,37
P9
1. Jimi Romo15,25
2. Aatu Pynnönen5,14
P15
1. Ville Kyrönlahti21,68
KävelijäAika
600m
T5
1. Saara Tiihonen6,33,8
T7
1. Kukkastiina Kilpelä4,24,5
2. Veera Albrecht4,24,8
T9
1. Emma Rautiainen4,50,0
P6
1. Väinö Pynnönen5,58,8
P7
1. Sisu Ilmasti5,27,5
P8
1. Konsta Erkkilä4,26,1
2. Ilari Lappalainen4,26,9
3. Mikael Valjakka 4,34,5
P9
1. Aatu Pynnönen4,40,0
1000m
T7
1. Tiia Mäensivu8,17,4
T9
1. Tuuli Mäensivu7,33,7
2. Laura Pylvänäinen7,54,4
T10
1. Matilada Vehmala 7,46,5
2. Viivi Albrecht8,26,2
3. Milla Huovinen8,26,3
4. Maiju Laitinen8,39,3
5. Sanni Lappalainen8,40,1

Tapahtuman tiedot
IKÄRIT -TEHOMET-KISAT
Yleisurheilu 02.00 to 01.01.
Tapahtuma IKÄRIT -TEHOMET-KISAT
Päivä 27.05.2019
Aika 17:30 - 19:00
Paikka Kangasniemen urheilukeskus
Kategoria Yleisurheilu
Mene tapahtumasivulle