Kangasniemen Kalske - Liikkumisen iloa

6.5.2019 IKÄRIT – PUULANTORIN OLYMPIALAISET

6.5.2019 IKÄRIT – PUULANTORIN OLYMPIALAISET

Juoksija Aika
40m
T4
1. Ada Tiihonen14,09
2. Viivi Suvanto14,28
3. Iida Lappalainen17,80
4. Jemina Liikanen 18,50
T5
1. Saara Tiihonen9,62
2. Venla Ravolainen12,63
3. Alma Tissari13,04
T6
1. Bertta Kuusela10,13
T7
1. Tiia Mäensivu7,72
2. Kukkastiina Kilpelä8,45
3. Veera Albrecht8,84
4. Alisa Ikonen9,23
T9
1. Tuuli Mäensivu7,39
2. Laura Pylvänäinen7,53
3. Saana Romo8,04
4. Lidia Zyabkina8,77
60m
T10
1. Viivi Albrecht11,62
T11
1. Pihla Ikonen11,25
T12
1. Anna-Riikka Klemola9,42
2. Veera Huikko9,67
3. Venla Huikko9,90
4. Jenna Ravolainen9,94
T13
1. Senni Ohra-aho8,90
2. Vilma Teittinen10,29
3. Miia Hokkanen10,75
40m
P4
1. Valtteri Ukkonen11,04
2. Eliel Siiskonen12,43
3. Wäinö Kuusela19,29
4. Ilja Manninen19,46
5. Markus Zyabkin44,00
P5
1. Eino Ilmasti10,30
P6
1. Antti Ikonen9,15
2. Väinö Pynnönen9,80
3. Otto Suvanto10,23
P7
1. Wiljami Ukkonen7,77
2. Joel Siiskonen8,32
3. Sisu Ilmasti9,36
4. Martti Ylönen10,39
5. Cristian Liikanen12,72
P8
1. Konsta Erkkilä7,93
2. Mikael Valjakka8,22
3. Ilari Lappalainen8,23
P9
1. Jimi Romo8,17
2. Aatu Pynnönen8,33
P10
1. Iivari Tiihonen11,53
2.Iivari Kinnunen12,20
P11
1. Jesse Ravolainen10,70
Pituus hyppääjäTulos cm
T4
1. Viivi Suvanto101
2. Jemina Liikanen80
3. Iida Lappalainen68
T5
1. Saara Tiihonen157
2. Venla Ravolainen96
T6
1. Bertta Kuusela153
T7
1. Kukkastiina Kilpelä252
2. Tiia Mäensivu250
3. Veera Albrecht216
4. Alisa Ikonen204
T8
1. Reetta Erkkilä265
2. Eleanora Manninen169
T9
1. Tuuli Mäensivu303
2. Laura Pylvänäinen291
3. Saana Romo280
T10
1. Hanna Hepo-oja257
2. Viivi Albrecht257
T11
1. Pihla Ikonen288
T12
1. Venla Huikko369
2. Veera Huikko352
T13
1. Senni Ohra-aho450
2. Miia Hokkanen298
3. Nea Tiihonen250
T14
1. Mette Korhonen371
2.Kiialiina Kilpelä286
P4
1.Valtteri Ukkonen103
P5
1. Eino Ilmasti179
P6
1. Otto Suvanto207
2. Antti Ikonen 203
3. Väinö Pynnönen171
P7
1. Wiljami Ukkonen277
2. Joel Siiskonen233
3. Sisu Ilmasti215
4. Cristian Liikanen137
P8
1. Konsta Erkkilä253
2. Ilari Lappalainen240
3. Mikael Valjakka196
P9
1. Jimi Romo 264
2. Aatu Pynnönen238
P10
1. Iivari Tiihonen284
2. Iivari Kinnunen240
P11
1. Jesse Ravolainen325
Kiekon heittäjäTulos m
T9
1. Tia Tiihonen7,32
2. Lidia Zyabkina6,61
T11
1.Pihla Ikonen11,90
T13
1. Senni Ohra-aho24,60
2. Nea Tiihonen12,43
P6
1. Väinö Pynnönen1,71
P7
1. Sisu Ilmasti4,25
P8
1. Konsta Erkkilä 12,76
2. Mikael Valjakka5,06
P9
1. Jimi Romo14,61
2. Aatu Pynnönen4,21
Juoksija Aika
1000m
T9
1. Tuuli Mäensivu4,28,45
2. Laura Pylvänäinen4,46,62
T10
1. Hanna Hepo-oja4,56,92
T12
1. Veera Huikko4,27,61
2. Venla Huikko4,31,13
P6
1. Väinö Pynnönen5,17,31
P9
1. Aatu Pynnönen4,43,80
2. Jimi Romo4,53,01
P11
1. Niila-Íisak Kilpelä4,04,13
2. Jesse Ravolainen4,05,44
P15
1. Juuso Romo4,19,38

Tapahtuman tiedot
IKÄRIT- PUULANTORIN OLYMPIALAISET
Yleisurheilu 02.00 to 01.01.
Tapahtuma IKÄRIT- PUULANTORIN OLYMPIALAISET
Päivä 06.05.2019
Aika 17:30 - 19:00
Paikka Kangasniemen urheilukeskus
Kategoria Yleisurheilu
Mene tapahtumasivulle