Kangasniemen Kalske - Liikkumisen iloa

Virpi Sarasvuon rahaston esitykset viimeistään maanantaina 8. tammikuuta

Virpi Sarasvuon rahaston esitykset viimeistään maanantaina 8. tammikuuta

Virpi Sarasvuon rahaston stipendi on nyt haettavissa. Stipendiä voi hakea viime vuoden Kalskeen kevätkokouksesta (helmikuusta) tämän vuoden tammikuun loppuun ulottuvalla ajalla olleelle liikuntatapahtumalle, joka on uusi kangasniemeläisiä nuoria liikuttava tapahtuma. Vuosittaisia seuran järjestämiä normaaliin seuratoimintaan liittyviä tapahtumia ei tämän stipendin puitteissa huomioida (esim. sarjahiihdot, ikärit, tiistairastit yms.). Stipendi voidaan myöntää vain kangasniemeläiselle henkilölle, Kangasniemen Kalskeen jäsenelle tai Kalskeen jaostolle.

Lisätietoja täältä: http://www.kalske.fi/kalske/virpi-kuitusen-rahaston-saeaennoet-348.html

Hakemukset tulee toimittaa viimeistään maanantaina 8. tammikuuta 2018 seuran puheenjohtajan sähköpostiin (hannut@uef.fi). Päätöksen stipendistä tekee helmikuussa kokoontuva Kalskeen kevätkokous seuran johtokunnan esityksestä.

Nyt vain stipendiä hakemaan!